NETTRADIO

 

Nyhetsbrev

Følg med!
Motta vårt nyhetsbrev.
Registrer deg her.

Se våre nyhetsbrev her.

 




Disse gikk videre fra lokalradio


(3 juni, 2014 - 15:00)

Nå er lokalradiojuryen ferdig med å stemme fram tre bidrag i hver kategori. Til sammen kom det inn 80 bidrag. Nå skal følgende bidrag opp mot rikskringkasterne. De som tilslutt blir nominert til finalen i Prix Radio blir offentliggjort til høsten.

Her er listen:

01. Årets sendeflate
NRJ – NRJ Ettermiddagen
Radio Metro Trondheim – Metroformiddagen med Helle og Laylah
Radio Metro - Tidsreisen på Radio Metro

02. Årets spesialprogram
Radio Revolt – Rå
Plotcast - Plotkast DOKU: Hallik og feminist
Radio Rox - Jernverket på Radio Rox

03. Årets direktesending
Radio Revolt – TwitchPlaysPokemon
1FM Molde - Cupfinalen 2013
Studentradioen i Bergen - Plutopop på Ekkofestivalen

04. Årets reportasje
Radio Nova – Parissyndromet
radiOrakel - Utenlandske Agenter
NRJ - Paradise Hotell

05. Årets intervju
Radio Nova - Foran peisen med Henrik Syse
Radio Sør - Dagens Gjest - Espen Tredal
Studentradioen i Bergen - Hvorfor reality?

06. Årets humor
Studentradioen i Bergen - Realistisk Lordes
Radio Nova – Armen
1FM Molde - Beatboxing med dyrelyder

07. Årets promo
NRJ - NRJ Global Promo
Radio Metro – Konkurranseradioen
The Beat - Megazone Laserspill Cup

08. Årets nyhetsbulletin
Ingen innkomne bidrag fra lokalradio i denne kategorien!

09. Årets nyhetsmagasin
Studentradioen i Bergen – Nyhetsuka
Radio Metro - Atten Tretti Drammen med Gøte Strindler
Radio Nova - Opplysningen 99,3

10. Årets programleder/programlederteam
Radio Nova - Du skulla ha vært der
Studentradioen i Bergen – Vinterhagen
Radio Revolt - Gretne gamle gubber

11. Årets DJ
NRJ - Christian Laland
P5 - P5 Ettermiddag, Andreas Velle
P6 Rock - Andreas Velle

12. Årets radioøyeblikk
Radio Nova – Sult
Studentradioen i Bergen - Jodle in the name of
P5 - P5 Storbymorgen Julie møter Isac Elliot

13. Årets radiotalent
P5 - Ella Aase Anker
Radio Revolt - Andreas Gregersen
Studentradioen i Bergen - Christian Fredrik Mikkelsen

14. Årets morgenflate
Radio Rox - Mårnings med Hans Olav Thyvold
P5 Bergen - På trehjulsykkel til Flesland
NRJ - Morgenshowet på NRJ

Årets fagpris, Årets radionavn og Hedersprisen blir nominert via hovedjuryen.

Lokalradiojuryen 2014 består av:

  • Heidi Røneid – NLR sin representant i hovedjuryen
  • Nini Raknes - Norsk lokalradioforbund
  • Endre Juel Lundgren – Radioassistant
  • Helge Martin Markussen - Radio Sør
  • Marius Sigolsen - Lydfiler AS
  • Karoline Nordanger - Studentradioen i Bergen
  • Øyvind Strand Endal - Radio Metro
  • Trine Flinder - Radio Revolt
  • Jill Bottolfssen - Radio 1
  • Solveig Skår - Radio Nova
  • Askild Matre Aasarød - Plotcast
  • Thor Magnar Thorsen - Radio 102
  • Alf Harald Martinsen - Radio Alta
  • Stian Røste - NRJ
  • Anne Marte Evenstad - P5
  • Ane Lindahl - NRK

    Bidragene som ble nominert i kategoriene Årets reportasje, promo og radiotalent ble offentliggjort under festmiddagen på Landsmøtet til NLR i Haugesund.
    Se videoen i sin helhet her.

 

 




Annonser