NETTRADIO

 

Nyhetsbrev

Følg med!
Motta vårt nyhetsbrev.
Registrer deg her.

Se våre nyhetsbrev her.

 




Disse bidragene går videre til Prix Radio!


(5 mai, 2015 - 14:20)

Lokalradiojuryen har nå stemt og det er klart hvilke bidrag som går videre til Prix Radio.

Disse er:

Årets sendeflate:

P5 Oslo: Ettermiddagen med Andreas Velle

Radio Metro: Metroformiddagen med Hege Tepstad

Røverradioen: Program 1

 

Årets sendeflate, lokal/distrikt:

P5: Kroken på P5 Hits Trondheim

Radio 1: Frokost med Sirius og Kim i Oslo

Røverradioen: Program 1

 

Årets spesialprogram:

P6 Rock: Rolling Stones

Radio Metro: Tidsreisen med Ronny Bergersen

Røverradioen: Røverradioen 1

 

Årets direktesending:

1FM: Cupfinalesending direkte fra Youngstorget

NRJ: Morgenshowets julebord

Radio Kongsvinger: Radio Kongsvinger 30 år

 

Årets reportasje:

Radio Nova: NWF PowerSlam XII

Røverradioen: Det spøker i Oslo Fengsel

Studentradioen i Bergen: Glimt om Åpen Kirkegruppe

 

Årets intervju:

NRJ: Selena Gomez intervju

P5: Fleip eller fakta med Espen Eckbo og Lene Kongsvik

Røverradioen: Eneste kvinnelige innsatte i Oslo Fengsel

 

Årets humor:

Radio 102: DM tester kanel

Røverradioen: Røvertabbe

Studentradioen i Bergen: Bakvendtland – 1-800 DRAMA

 

Årets promo:

NRJ: How to make a hit

P6 Rock: Promo Bryan Adams

Radio 1: Promo for Radio 1s Purple Hour

 

Årets nyhetsbulletin: (kun 2 innsendte bidrag)

1FM: Lokale nyheter

P5: P5 Nyhetene Bergen

 

Årets Nyhetsprogram:

Radio Metro: Atten Tretti Drammen med Gøte Stridler

Radio Nova: Opplysningen 99,3

Studentradioen i Bergen: Temasending – fra trygg studenttilværelse til et usikkert arbeidsliv

 

11. Årets programleder/programlederteam

1FM: Frokostshowet med Stian og Hanne

P5: Storbymorgen med Anne Marte og Guro

Radio Nova: Den beste timen - duo

 

12. Årets DJ

P5: Kroken på P5 hits Oslo

P8 Pop: Kroken på P8 Pop

Radio Metro: Trond Harald Hansen – Metrokveld

 

13. Årets radioøyeblikk:

P7 – Tidenes julegave

Radio 1: Åpningen av Nye Radio 1

Solørradioen: Tores CD-samling blir endelig komplett

 

14. Årets radiotalent

Radiodokumentarkollektivet Frekvens: Peter Daatland

Radio Metro: Christian Gilsvik

Radio Sør: Casper Leland

 

15. Årets morgenflate (her kan vi nominere fem bidrag):

1FM: Frokostshowet med Stian og Hanne

NRJ: Morgenshowet på NRJ

P5 Bergen: Storbymorgen P5 Hits Bergen

P5 Oslo: Storbymorgen med Anne Marte og Guro

Radio Rox: Mornings (Ukens bolle)

 

Disse bidragene skal nå kjempe mot bidrag fra Radio Norge, P4 og NRK om å vinne Prix Radio. Hvem som vinner blir offentliggjort under Radiodager i september.

 

Lokalradiojuryen 2015 har bestått av:

Alf Harald Martinsen, NRK, tidligere Radio Alta

Andreas Velle, P5

Aud Kathrine Danielsen, Radio Sør

Endre Juel Lundgren, Radioassistant

Heidi Røneid, Norsk Lokalradioforbund

Jill Bottolfssen, Radio 1

Kaja Glenne Lund, radiOrakel

Kenneth Berg, Radio Tønsberg 

Kris Monsen, Radio Revolt

Marius Sigolsen, Lydfiler AS

Marit Kristine Bjøntegård, Studentradioen i Bergen

Mina Hadjian, Røverradioen

Nini Raknes, Norsk Lokalradioforbund

Stian Røste, NRJ

Solveig Skår, Radio Nova

Øyvind Strand Endal, Radio Metro

 

 




Annonser